oakleyaustralia cheap oakley sunglasses nike huarache canada nike air force 1 canada canada goose outlet mont blanc canada nike sb canada mont blanc pens nike roshe run canada nike air huarache canada nike roshe canada gucci belt gucci belt singapore

Diş sıkması neden olur, diş sıkmanın sebepleri, neden niçin dişlerimizi sıkarız

Diş sıkması neden olur, diş sıkmanın sebepleri, neden niçin dişlerimizi sıkarız

  Diş sıkması neden olur, diş sıkmanın sebepleri, neden niçin dişlerimizi sıkarız

İnsanlar neden dişlerini sıkar, diş sıkmasının genel nedenleri nelerdir, diş sıkması neden olur, dişimizi sıkma sebepleri, niçin dişimizi sıkarız, diş sıkması neden olur, diş sıkma sebebi

Modern zamanların yönetici hastalığı olarak bilinen diş sıkma yani Bruksizm hızla artıyor.

Diş sıkmanın çok sık görülen bir alışkanlık olduğunu, erişkinlerde yaklaşık olarak yüzde 96′ya varan oranlarda bu problemle karşılaşıldığını söyleyen araştırmalar bulunduğunu hatırlatan Oral, çocuklarda bu oranın yüzde 15 olduğunu vurguladı.

Günün stresi dişlerden çıkıyor
Kişiler genellikle diş gıcırdattıklarının farkında olmazlar

Diş sıkma hastalığı bruksizm, hastanın uyku sırasında dişlerini sıkma, gıcırdatma ve çeneyi kenetlemesi olarak kendini gösteriyor. Vücudumuzda, stresin oluşturduğu etkileri görebileceğimiz ilk yer ağız ve diş bölgesidir. Ayrıca aşırı titiz, hassas, sinirli bir yapıya sahip olmak da hastalığın oluşmasında etken rol oynuyor. Genellikle uykuda görülen bruksizm; diş kayıplarına, diş eti hastalıklarına neden olurken, baş ve yüz ağrılarını da tetikleyerek ciddi boyun ve sırt ağrılarını da beraberinde getiriyor.

Eğer bruksizm tedavi edilmez ise; ağızdaki diş, dolgu veya porselenlerde kırıklara neden oluyor.

çok esnemek neden olur (529),dişlerimizi neden sıkarız (130),insan dişlerini neden sıkar (80),insan neden dişlerini sıkar (49),neden dişlerimizi sıkarız (46),dişleri neden sıkarız (46),diş sıkması neden olur (29),dis sikmasi (23),diş sıkmak neden olur (23),diş sıkma neden olur (20),dişleri sıkmak neden olur (18),uykuda esnemek (17)

Benzer Haberler


Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler : , , , , , , , ,

Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.
1 yorum var
  1. Bilgilendirme için tşkler…
    Nasıl önlenir, tedavisi nedir, tedavisi varsa hangi bölüm bakar. Bunlar hakkında da bilgi verirseniz müteşekkir kalırım.

    Ayrıca benim son 4 yıldır yüz kaslarımda titreme benzeri… tik demek yanlış olur çünkü dışarıdan kimse farkedemiyor
    özellikle sağ yanağımda belirgin bir şekilde bunu hissediyorum. Acaban tik başlangıcı mıdır ?


siz de yorum yazın.