oakleyaustralia cheap oakley sunglasses nike huarache canada nike air force 1 canada canada goose outlet mont blanc canada nike sb canada mont blanc pens nike roshe run canada nike air huarache canada nike roshe canada gucci belt gucci belt singapore

Erdoğan’ı ağlatan ülkücünün son sözleri

Erdoğan’ı ağlatan ülkücünün son sözleri

Erdoğan'ı ağlatan ülkücünün son sözleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında mektubunu okuyarak gözyaşları içinde kaldığı ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun idamından önce savcıya anlattıkları arasında şok ifadeler yer alıyor.

12 Eylül’de idam edilen ilk ülkücü olan Mustafa Pehlivanoğlu, ‘kendisini yönlendiren Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu ve İsa Armağan’ın cezalandırılmasını’ istedi. 

Devrimci 78’liler Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi bugün açılacak Utanç Müzesi’nde 12 Eylül yargılamalarına ilişkin dava dosyaları da sergilenecek. Sergilenecek dosyaların bir tanesi de 1977’de öldürülen Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim görevlilerinden Orhan Yavuz’a ait. Yavuz ülkücü olduğu iddia edilen kişilerce kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Bu davada ifade verenlerden biri idam edilen ilk ülkücü olan Mustafa Pehlivanoğlu’ydu. Pehlivanoğlu 7 Ekim 1980’de gece saatlerde idam edildi. Pehlivanoğlu idam edilmeden saatler önce Mamak Cezaevi’nde askeri savcıya çarpıcı ifadeler verdi.

PEŞİMİ BIRAKMADILAR                                                             

Erdoğan böyle ağlamıştı
Başbakan Erdoğan, 20 Temmuz’da partisinin grup toplatısında idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesine ve nişanlısına yazdığı mektubu okurken gözyaşına boğuldu. O anlar objektiflere ise böyle yansımıştı.
1.20110906100705.jpg

Pehlivanoğlu saat 15.30’da verdiği ifadesinde Abdullah Çatlı’nın kurduğu örgüte nasıl katıldığını şöyle anlatıyor:

“İdeolojik nedenlerle kurşun sıkmaktan cezaevine ilk düştüğümde 6 ay kaldım. Sonra tahliye oldum. Ankara’ya döndüğümde İsa Armağan ve diğer arkadaşlar ziyaretime geldi. İsa bana Abdullah Çatlı ile suç dosyalarımdan birini yok ettikleri için tahliye edildiğimi söyledi. Niyetim askere gitmekti. Ancak İsa ısrar edince Abdullah Çatlı’yla görüştüm. İsa Armağan bir örgüt kurduklarını söylüyordu. Abdullah Çatlı ile sonraki bir görüşmemizde Abdullah Çatlı, İsa’nın kurduğu örgütü teyit ederek, örgütün isminin TUŞKO (Türkiye Ülkücü Şeriatçı Komando Ordusu) olduğunu bu örgütün Türkiye çapında kurulduğunu ve Ankara sorumlusunun İsa Armağan olduğunu belirterek benim onlara yardım etmemi istedi.”

ÇATLI’NIN ELİYLE KATLİAM

Bütün emirleri Abdullah Çatlı’dan aldıklarını söyleyen Pehlivanoğlu şöyle devam etti:

“İsa Armağan, genellikle yapılacak işlemler hakkında bir şey söylerdi. Bütün emirleri Abdullah Çatlı’dan alırdı. Benim de karıştığım Balgat olayı Abdullah Çatlı’nın emriyle gerçekleştirildi. Bu olaydan yakalanıp cezaevine düştükten 2- 3 ay sonra bizimle Balgat olayına karışan Haydar Şahin’in Çatlı’nın emriyle ve çok şeyler bildiği gerekçesiyle öldürüldüğünü İsa’dan duydum. Ankara Merkez Cezaevi’ne girdikten 10-15 gün sonra Muhsin Yazıcıoğlu ile Çatlı görüşe geldi. Bizi cezaevinden kaçıracaklarına söz verdiler. Sonra vazgeçtiler.”

Pehlivanoğlu yaptıkları eylemlerde kullandıkları silahların İsa Armağan tarafından temin edildiğini de ifade ederek “Hatta Balgat olayında kullanılan 12’li Baretta marka tabancıyı Abdullah Çatlı’dan almıştım. İsa silahları Niğde’den getirerek Abdullah’a veriyordu. Abdullah örgüte dağıtıyordu” dedi.

YAZICIOĞLU PERDE ARKASINDA

İdam öncesinde verdiği ifadesinde Muhsin Yazıcıoğlu ve Abdullah Çatlı’nın dernek başkanlıkları döneminde çok faal olduklarını belirten Pehlivanoğlu şunları anlattı:

“İstanbul teşkilatını genel merkeze bağlayan bu ikisi olmuştur. Yazıcıoğlu perde arkasındadır. Örgütü yöneten kişidir. Parti ile ilişkisi olan şahıslar Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Çatlı, Şevket Çetin’di. Yapılan eylemlerden partinin haberi vardı.”

Pişman olduğunu kaydeden Pehlivanoğlu “Beni yönlendiren ve bu duruma düşüren kişilerin de yasal cezalarını çekmelerini istiyorum. Olaylarda kullanılan silahlar teşkilatta pis silah olarak adlandırılırdı, bu silahlar taşraya giderdi. Oradan bize Ankara’da kullanılmayan silah gelir, bu şekilde silahlar örgüt içerisinde devamlı dolaşırdı. Bu emir ve direktifi verenler, eylemleri yönlendirenler Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu, Şevket Çetin ve Esat Bütün’dür.”

abdullah çatlı sözleri (5391),çatlı sözleri (546),Abdullah çatlının sözleri (414),abdullah catli nin sozleri (274),çatlının sözleri (216),abdullah çatlı sözler (106),aptullah çatlı sözleri (74),abdullah çatlı dan sözler (71),abdullah çatlı ile ilgili sözler (44),çatlı nın sözleri (36),çatlı\nın sözleri (32),recep tayyip erdoğan abdullah çatlı (25),abdullah çatlı sözü (19),muhsin yazıcıoğlu abdullah çatlı yı anlattı (16)

Benzer Haberler


Ekleyen by :
Yorumlar : 3 Yorum var
Etiketler : ,

Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.
3 yorum var
  1. SaKaRYaLI

    Bıraksın Sahte Göz Yaşlarını Mustafa Pehlivanoğlu’nu Ülkücülerden Başka Kimse Bilemez.. Oy Göz yaşlarıydı

  2. Kurt Duruşlu

    Bu yazılanların içinde davasına canını vermek üzere olan bir ülküdaşın üzerinden ağzından çıkmışcasına yazılan senaryolarla devletimize milletimize ve ülkümüze büyük emek adamış o koskoca iki insanı kamuoyunda kötülemek için kurulan kalleşce bir oyunu okumakdayız. Bu adiliği yapan her kim olursa olsun hesabını elbet vereceklerdir. Ve o işguzar beyler, evet gün sizin günüz ama unutmayın ki bizim size müsaade ettiğimiz kadar. Şehitler bizimdir size düşmez onlara ağlamak kendinizi kandırmayın bu millet sizin döndürdüğünü dolapları anlamayacak kadar saf değil…

  3. lan hep düzmece bunlar hep yalan…..lan adam saten idam mahkumu bu ülke için canını feda edio ve ölmeden önce butün arkadşlarını satıo lan adam saten ölüo yani nie satsın arkadaşlarını mantıklı olalm birz arkadaşlar….


siz de yorum yazın.