Chaussures Curry 2 Womens Pas Cher adidas stan smith Converse Schuhe Billig Nike Blazer mid prm air jordan furture discount pas cher ADIDAS NMD BOOST Speedform Gemini images Nike Air Presto Premium Granite Yeezy 350 Boost Low Nike Air Max 2016 Grey Foot Locker Lower Price Big Discount Adidas Ultra Boost Air Jordan Shoes 13 nike air max zero on feet Nike Presto 2016 curry 2s electric blue Asics Gel Lyte Asics Tiger Eastbay USA Spring Blade Adidas Shoes Adidas ACE 16 Kinder nike magista obra Zapatos Vans Mujer
Lise mezunu personel ve eleman alımları

Lise mezunu personel ve eleman alımları

Lise mezunu personel ve eleman alımları

İş ve eleman bulma sitesi kariyer.net tarafından yapılan bir araştırma lise mezunları için fırsatlarının ne kadar çok olduğunu ortaya çıkardı. Lise mezunları istihdam konusunda yer yer yüksekokul mezunlarından dahi daha şanslı olabiliyor…

Lise mezunlarına olan talebin geçen yıla göre yüzde 68 arttığını belirten kurum 50 bin lise mezununa yeni iş imkanı doğduğu sonucunu ortaya çıkardı. Lise mezunlarına en çok talebin ise son yıllardaki istihdam artışıyla dikkat çeken mağazacılık ve çağrı merkezleri sektörlerinden geldi. Adayların en çok istihdam edildiği pozisyon ise satış temsilciliği oldu.

SATIŞTA ÇALIŞACAK 15 BİN LİSE MEZUNU ARANIYOR
2011’in ilk 8 ayında lise mezunlarına olan talebin en yoğun olduğu pozisyonlar ve aranan kişi sayısı söyle sıralanıyor: 15 bin satış temsilci, 5 bin çağrı merkezi elemanı, bin 100 sekreter, 900 kasiyer, 850 mağaza yöneticisi, 700 muhasebe uzmanı, 650 şube müdürü, 600 güvenlik görevlisi.

MAĞAZACILIK İLK SIRADA
En çok lise mezunu arayan sektörler ise şöyle sıralanıyor: mağazacılık (10.500), enerji(1600), tekstil (1500), bilişim (1200), gıda (1200), telekomünikasyon (1100), turizm (900), turizm (900) ve otomotiv (800).

AVM’LER İSTİHDAMI DA ARTIRDI

“Birbiri ardına faaliyete geçen alışveriş merkezleriyle istihdam potansiyelini de hızla artıran mağazacılığın lise mezunlarına olan talebi bir önceki yıla göre iki katına çıktı. Yatırımlarını hızlandıran enerji sektörü de istihdam anlamında geçen yıla göre büyük bir artış sergiliyor. Yine bilişim sektörü lise mezunlarına iş fırsatı sağlayan en önemli sektörler arasında yer alıyor.”

Kariyer.net’in verilerine göre bazı şirketler yayınladıkları iş ilanlarına göre sadece lise mezunu personel eleman işçi alımı gerçekleştirirken lise mezunu olma koşulunu ön planda tutuyor. Bu durum lise mezunlarının istihdam olanaklarını doğal olarak arttırıyor.

Sizce Lise mezunlarının mı yoksa üniversite mezunlarının mı iş bulma şansı daha fazla?

hangi bankalar lise mezunu eleman alıyor (56),bankalara lise mezunu personel alımı 2012 (46),lise mezunu personel alımı 2012 (37),bankalara lise mezunu personel alımı (34),lise mezunu personel alan bankalar (30),bankalarda lise mezunu personel alımı (23),bankalar lise mezunu personel alımı 2012 (15),lise mezunu banka personel alımı (15),lise mezunu personel alan bankalar 2012 (14),lise mezunlarını işe alan bankalar (12),banka lise mezunu personel alımı (12),lise mezunu işe alan bankalar (11)

Benzer Haberler


Ekleyen by :
Yorumlar : 3 Yorum var
Etiketler : , , , , , , , , , , ,

Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.
3 yorum var
  1. ben sizinle çalışmayı çok isterim 0551 205 58 64

  2. total de çalışmayı çok istiyorum

  3. alım yaparsanız çok sevinirim gerçekten işe ihtiyacım var


siz de yorum yazın.